Kartepe'de Tamam mı Devam mı?

Diamon Eros der ki: "Yeni olan bir yıl sizi değiştirmez. Sizi değiştirecek olan; yeni bir düşünüş biçimi ve yepyeni bir bakış açısıdır!"

2018 yılının son gününde Kocaeli'de seçime girecek kesin adaylar, tam olarak hiçbir partide net değil. Duyumlar ve tahminler havada uçuşuyor. AKP'li belediye başkanlarının büyük çoğunluğunun yerlerini koruyacak olması muhalefet partili adaylar için avantaj olabilir. Körfez ve İzmit hariç, birçok ilçede mevcut başkanlar yerlerini koruyacak deniliyor. Karamürsel İsmail Yıldırım, Başiskele Hüseyin Ayaz, Kartepe Hüseyin Üzülmez, Derince Ali Haydar Bulut ve Darıca Şükrü Karabacak ile devam edecek. Sürpriz adaylar, bu ilçelerde pek mümkün görünmüyor. Bazı ilçelerde ise ittifaklar net adayların çıkmasına engel durumda. Kartepe'de adaylar hemen hemen belli çünkü ittifak yok. Seçim sonucuna gelirsek, sürprizlere gebe bir ilçemiz. CHP'nin adayı aynı zamanda CHP Kartepe ilçe başkanı Cumhur Karakadılar'ın adaylığı açıklandı. Önceki gün kendisiyle konuştum, "çalışmalara başladık iyi gidiyoruz" dedi. AKP'li milletvekillerin her yere örgütleriyle kalabalık gittiklerini ancak, halkın teveccühü ile seçimi, kendisinin kazanacağını söyledi.

Kartepe'de seçim sonucunu tahmin etmek gerçekten çok zor. Mevcut başkan AKP'li Hüseyin Üzülmez'in tek rakibi ise CHP adayı Cumhur Karakadılar değil. CHP'den ilk aday adayı olan ve Cumhur Karakadılar'ın aday gösterilmesiyle istifa eden ve DSP'den aday olacağını açıklayan Temel Ofluoğlu'nun ne yapacağı da ayrı bir merak konusu. İyi Parti'nin adayı ise henüz açıklanmadı. İlçenin önemli işadamı ve geniş bir çevresi olan, özellikle AKP'li seçmen üzerinde etkili, Şaban Şirin'in adaylığı üzerinde İyi Parti'de herkes mutabık. Kartepe seçmeninin çok iyi tanıdığı, eşinin Karadenizli oluşu nedeniyle ilçede ağırlıklı nüfus oranına sahip Karadenizlilerin oylarını da alabilme şansı olan, Şaban Şirin'in, İyi Parti ile Kartepe belediyesini kazanması hiç sürpriz olmaz. 31 Mart 2019'a 3 ay kaldı. Kartepe'de Hüseyin Üzülmez'e vatandaş ya artık tamam, ya da devam diyecek.

En azından 2019'un ilk saatlerinde durum bu.

Mutlu Yıllar!Diğer Başlıklar:


Web Tasarım & Uygulamaları: İstanbulNet