Bu Ders Olmalı!

Julio Cortozar der ki:

"Satrançta ya da aşkta da olur böyle anlar; etrafı saran sis aralanır ve bir saniye önce düşünemeyeceği hükümlere varır insan..."

Sosyal medyada gündem olan, İzmitlilerin yakından tanıdığı CHP'li siyasetçi Hüseyin Erol, Habertürk TV program sunucusu Didem Arslan Yılmaz'a sosyal medyada hakaret etmiş. Haddini aşan ve cinsiyetçi ifadelerle dolu hakaretin ardından, tepki toplayan Erol, 'ihraç' istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi...

Bu haberi okuyunca üzülmemek mümkün değil.

Siyaset, ileriyi önceden görme sanatıdır. Belediye başkan adayları ekibini iyi seçmelidir. AKP ilk yerel seçim zaferini kazandığı 2004 yılında bile bunu idrak etmişti. Hiç unutmam, İbrahim Karaosmanoğlu'nun seçim çalışmalarını, Ankara'dan gelen profesyonel bir ekip, büyük bir disiplin içinde SKM'yi hazırlıyordu. Aradan 15 yıl geçti, muhalefette profesyonel bir ekip çalışması ben hala göremiyorum. Parti disiplini, sosyal medyada çok büyük bir gaf yapıldığında, akla gelen bir mekanizmanın adı sadece. Ortada öngörülmüş bir parti disiplini falan yok anlayacağınız. İş işten geçtikten sonra, disipline vermek, partiden ihraç etmek, oluşan hasarı ortadan kaldırmaz. Aksine yeni küskünler yaratır. Disiplinli çalışıldığında, parti disiplinine zaten ihtiyaç kalmaz. Bıçak sırtındaki İzmit Belediyesi seçiminde, muhafazakar ve kırsal kesimde bu olay, AKP tarafından olumsuz kullanılacaktır. Bir kadının şahsında tüm kadınlara yapılan hakaret, kadın aday ile seçime girmenin avantajlarına da büyük bir darbe vurabilir. Bunu bir anlık gaflet olarak değerlendirmek ise, yeni hatalara yol açabilir. Hatalardan çok geç olmadan ders çıkarılmalıdır.Diğer Başlıklar:


Web Tasarım & Uygulamaları: İstanbulNet