Outlet Center Bayramı Çocuklarla Kutluyor 

Bayraktar Holding bünyesinde, 1997 yılından bu yana hizmet veren Türkiye'nin ilk outleti "Outlet Center İzmit", çocukları bayramda unutmadı. Türkiye'nin en iyi markalarının bulunduğu 55 mağaza, 3 restoran, 3 kafeterya, spor merkezi, eğlence mekânları ve 2.500 araç kapasiteli ücretsiz otopark alanı ile İzmit'in ve bölgenin önemli alışveriş merkezi, Kurban Bayramı'nda çocuklar için yenilenen oyun alanlarında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kurban Bayramı arifesinde 10 Eylül 2016 Cumartesi günü hizmete giren 805 m2 alan üzerindeki yenilenen tiyatro alanı, tribünü ve çevresini kaplayan oturma bölümleri, dış etkenlere dayanıklı ahşap malzeme ile kapasitesi 370 kişiye çıkartılmış. Sahne, tribün ve oyun gruplarının komple üzeri örtülen alanda tribün arka kısmı dikey bahçe ile süslenerek çocuk sağlığına uygun malzemelerle döşenmiş.

Salıncaklar, kaydıraklar, asılmalı ve tırmanmalı oyuncaklarla 16 yaşına kadar olan tüm çocukları eğlendirecek çocuk oyun alanı, aynı anda 70 çocuğun oynayabileceği oyun gruplarıyla yenilenmiş durumda. Yenilenen oyun alanlarında bayramda çocuklara etkinlik düzenleyen Outlet yönetimi, çocuklarımızı misafir etmek için heyecanla bekliyoruz diyor.

Outlet Center İzmit Kurban Bayramı Etkinlik Programı:

(Hava şartları uygun olduğu takdirde) 14 Eylül 2016 Çarşamba (kurban bayramının üçüncü günü)

 • Gezici Bando
 • Çocuklara yönelik animasyon etkinlikleri; Palyaçolar eşliğinde sosis balonla şekiller ve yüz boyama yapımı… Ayrıca, çocuklara şeker & çikolata dağıtımı

15 Eylül 2016 Perşembe (kurban bayramının dördüncü günü)

 • Müzik Grubu
 • Halk Oyunu Gösterisi
 • Çocuklara yönelik animasyon etkinlikleri; Palyaçolar eşliğinde sosis balonla şekiller ve yüz boyama yapımı… Ayrıca, çocuklara şeker & çikolata dağıtımı

yapılması planlandı.Diğer Başlıklar:

 • "Ceviz ağacının dibinde ve gölgesinde oturulmaz, adamı erken öldürür" denir... Bu söz yüzünden de ceviz gölgesinde oturmak makbul değildir. Peki bunun neden söylenildiğini hiç düşündünüz mü? Ceviz ağacı sülfür gazı salgılar. Havadaki diğer gazlardan daha ağır olduğu için dibe çöker ve cevizin altında oturanlar sersemleşir. Halkta yanlış bir kanaat olarak yerleşmiş. Oysa, Sülfür gazının ozon tabakasını tamir etme özelliği vardır. Sırf bu sebepten dolayı dünyadaki ceviz ağacının sayısının arttırılması gerekiyor.
 • ÖLÜ AĞAÇLAR YAŞIYOR: Bir ağacın ölümüyle üzerinde yepyeni bir hayat -hatta yüzlerce hayat- başlar. Örneğin fotoğrafta gördüğünüz ölü meşe ağacının üzerinde 900 farklı farklı canlı türünün yaşayabildiği kimin aklına gelirdi ki? Hatta bu ölü meşe ağacının dünyanın en zengin biyolojik çeşitlilik merkezlerinden biri birisi olduğunu biliyor muydunuz? Ölü ağaçlar birbirinden farklı canlılar için hazırlanmış evlere benzetilebilirler. Bu evlerde kimler mi yaşıyor? 1500 mantar türü, ormanda yaşayan her 100 kuş türünün en az üçte ikisi, tüm böcek türlerinin %17-20'si, ağaçlarda yaşayan 450 liken türünün üçte biri, küçük kahverengi orman karıncaları ve daha pek çok canlı türü. Ölü ağaçlar kuşlar için yavru büyütme, böcekler için kışlama, küçük memeli hayvanlar için saklanma ve akan sularda karşı tarafa geçmede köprü, avcı kuşlar için gözetleme, kertenkeleler için güneş banyosu yeridir. Ormanlarda depolanan karbonun ise %10'u ölü ağaçlarda depolandığından bunlar iklim değişikliğiyle savaşın önemli parçalarındandır. Bundan dolayı ormanlarda, canlı ağaçların olduğu kadar, ölü ağaçların da bulunması çok önemlidir.
 • Üç renkli kedilerin tamamı dişidir.
 • İLNİGÇ: Bir ignliiz üvnsertsinede ypalın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. Öenlmi oaln brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. Ardakai hfralerin srısaı krıaşık oslada ouknyourumş. Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil btüün oalark oykuorumuşz. Bakın nasıl da düzgün okudunuz, ilginç değil mi?
 • Kadın ve erkeğin online alışveriş alışkanlıkları üzerine yapılan araştırmaya göre, her 100 kadından 72'si yılda en az bir kez giyim eşyası, 100 erkekten 55'i de elektronik-bilgisayar ürünleri satın alıyormuş. Ancak kadınların online alışverişlerini ağırlıklı olarak öğle tatillerinde, erkeklerin ise gece geç saatlerde yaptıkları göz önüne alındığında, gece geç saatlerde hangi elektronik aletler alınıyor merak konusu :)
 • Dünyada en çok 5 yıldızlı otel barındıran şehir Antalya'dır.
 • Miss TURKEY World Antalya'da yapıldı ve 2016 kraliçesi Buse İskenderoğlu oldu.
 • 1993 yılında sadece 623 web sitesi vardı.

Web Tasarım & Uygulamaları: İstanbulNet